Впровадження Microsoft Dynamics AX
у ПАТ «Запоріжтрансформатор»

Запорізький трансформаторний завод – найбільше в Європі підприємство з виробництва силових масляних трансформаторів і електричних реакторів. Особливість ЗТР – індивідуальне виробництво трансформаторів під потреби замовника. Сьогодні ЗТР – це сучасне підприємство, що динамічно розвивається та має клієнтів в 88 країнах світу.

Організаційні та ринкові передумови

У 2000 році завод увійшов до групи «Енергетичний стандарт» і стратегія управління підприємством змінилася. Основною метою стала реструктуризація підприємства, яка полягала, як в оновленні технологій і техніки виробництва, так і у впровадженні сучасної системи управління підприємством, що повинна була стати єдиним інформаційним середовищем для усіх підрозділів заводу і центром їх взаємодії. Наслідками проведення таких заходів повинні були стати значне зростання ефективності діяльності ЗТР у кількості продукції, що випускається та у прибутковості підприємства (зростання обсягу продажів, зниження собівартості продукції за рахунок побудови оптимального ланцюжка виробництва і поставки; створення оптимальної організаційної структури і тд.). При цьому необхідно було не припиняти діяльність заводу протягом усього періоду змін і забезпечувати роботою понад 6000 працівників.

Запорізький трансформаторний завод - найбільше в Європі підприємство з виробництва силових масляних трансформаторів і електричних реакторів. Особливість ЗТР - індивідуальне виробництво трансформаторів під потреби замовника. Сьогодні ЗТР - це сучасне підприємство, що динамічно розвивається та має клієнтів в 88 країнах світу. Організаційні та ринкові передумови У 2000 році завод увійшов до групи «Енергетичний стандарт» і стратегія управління підприємством змінилася. Основною метою стала реструктуризація підприємства, яка полягала, як в оновленні технологій і техніки виробництва, так і у впровадженні сучасної системи управління підприємством, що повинна була стати єдиним інформаційним середовищем для усіх підрозділів заводу і центром їх взаємодії. Наслідками проведення таких заходів повинні були стати значне зростання ефективності діяльності ЗТР у кількості продукції, що випускається та у прибутковості підприємства (зростання обсягу продажів, зниження собівартості продукції за рахунок побудови оптимального ланцюжка виробництва і поставки; створення оптимальної організаційної структури і тд.). При цьому необхідно було не припиняти діяльність заводу протягом усього періоду змін і забезпечувати роботою понад 6000 працівників.

Рішення

У 2003 році керівництво заводу завершило етап діагностики і, проаналізувавши різні альтернативи на ринку ERP-систем, вибрало платформу Microsoft Dynamics AX.

Основними вимогами до ERP-системи стали: комплексність, продуктивність і гнучкість.

При виборі партнера по впровадженню ERP перевага надавалася компаніям, які рекомендували використовувати максимально стандартну функціональність Microsoft Dynamics AX, зменшуючи таким чином вартість володіння системою, оскільки велика кількість модифікацій у майбутньому може завдати труднощів у підтримці та переході на нові версії програмного продукту. Саме тому, партнером по реалізації проекту стала Innoware – консалтингова компанія із багаторічним досвідом впровадження ERP-систем, що пропонує інноваційну методологію впровадження.

Результат

Завдяки впровадженню Microsoft Dynamics AX на ЗТР було створене єдине інформаційне середовища для усіх підрозділів заводу, завдяки якому стали можливими:

– ефективне управління продажами;

– точне планування і дотримання термінів виготовлення продукції;

– контроль собівартості та ціни виробу;

– контроль якості на різних етапах виробництва;

– оперативний аналіз кредиторської, дебіторської заборгованості, термінів поставки;

– оптимізація витрат, включаючи реорганізацію підприємства (зменшилася кількість адміністративного персоналу).

Максим Гужва, директор департаменту IT ЗТР: “Одним із основних завдань було зробити так, щоб усі наші фахівці працювали в єдиному цифровому просторі, що позитивно позначилося би на ефективності їх роботи та відбулася оптимізація. Наприклад, у нас працювало 70 бухгалтерів, а залишилося 30. При цьому рівень якості ведення бухгалтерії завдяки ERP системі підвищився, а терміни підготовки звітності зменшилися. На виробництві зменшилася кількість технологів приблизно в три рази. Також позитивний ефект спостерігався у галузі контролю за товарно-матеріальними цінностями, що є болючим місцем для великих виробничих підприємств. Ще хочу відзначити, що завдяки ERP у нас з’явилося більше аналітичних даних і, відповідно, можливість приймати більш раціональні управлінські рішення. Що стосується оцінки віддачі від вкладених інвестицій, то виходячи із спостережень за позитивними змінами на підприємстві, думаю, що за два роки витрачені кошти окупилися. Навіть якщо брати до уваги лише скорочення зарплатного фонду, окупність була досить швидкою».

Чим Innoware може бути корисним для вашого бізнесу?
Напишіть нам info@innoware.com або зателефонуйте +38 044 490 22 20
Відправити запит

Виберіть бізнес-процеси у яких ви зацікавлені

Історії успіху впроваждення Microsoft Dynamics 365

Пакетні рішення Microsoft Dynamics 365 Business Central для малого та середнього бізнесу