Глобальна криза, викликана світовою пандемією, підняла цілу низку питань, пов’язаних не тільки з необхідністю швидкого створення віддалених робочих місць, а й з умінням у найкоротші терміни оптимізувати свої ресурси, перенаправивши їх на інші більш пріоритетні бізнес-завдання і цілі, адаптувати всі бізнес-процеси до нових умов, яких вимагає сучасна ринкова ситуація. Найціннішим ресурсом у сучасній економіці був і залишається час.
Давайте розберемося, як впровадження хмарних рішень (cloud solutions) (наприклад: Microsoft Dynamics 365 Finance / Supply Chain Management) дозволяє «виграти час і заощадити інвестиції».
Основні переваги використання хмарних версій ERP рішень (Dynamics 365 Finance / Supply Chain Management / Business Central):
- Зниження попередніх витрат на формування технічної інфраструктури
Наземні (on premise) версії сучасних ERP систем вимагають значних початкових грошових капіталовкладень в устаткування, його налаштування і подальше утримання (System requirements for on-premises deployments – Finance & Operations | Dynamics 365 | Microsoft Docs). Хмарні ERP рішення ніяк не поступаються наземним у продуктивності та функціональності, а для того, щоб почати користуватися додатком, досить купити мінімальний пакет ліцензій.
- Швидкість і легкість активації програми
Запуск хмарного ERP рішення не вимагає спеціальних технічний знань і займає в середньому не більше доби, тоді як для розгортання наземних ERP додатків необхідно залучати фахівців (системних адміністраторів), яким буде потрібно біля тижня часу, можливо, більше, для налаштування наземних серверів й установки всіх необхідних допоміжних програм.
- Проста організація і високий рівень безпеки доступу до системи авторизованих користувачів
Для роботи з Dynamics 365 Finance / Supply Chain Management / Business Central користувачеві необхідні лише інтернет і доступ до будь-якого з інтернет-браузерів.
Для організації роботи користувачів із наземними ERP рішенями (on premise) необхідно залучати фахівців, що зможуть створити і налаштувати спеціальну інфраструктуру, яка буде надійно захищена від можливого несанкціонованого стороннього втручання.
- Цілодобовий безперебійний доступ користувачів до системи
Без будь-яких додаткових людських зусиль і грошових вкладень користувачі можуть працювати з хмарними ERP системами в режимі 24/7, з будь-якої точки світу, на будь-якому пристрої та будь-якій платформі (Android, MS, iOS).
- Гнучкість політики ліцензування та легке управління системою
При використанні хмарних версій ERP систем, компанія платить тільки за кількість активних користувачів. Постачальник хмарних рішень бере на себе всі зусилля по управлінню віртуальними машинами, на яких розміщена ERP система. У разі активного зростання користувачів і бази даних постачальник хмарного рішення оперативно збільшує ресурс серверів для віртуальних машин, на яких встановлена ERP система, при цьому на вартості щомісячних ліцензій, це ніяк не відображається.
• Мінімальні витрати на адміністрування системи (регулярне оновлення, резервне копіювання, оптимізація бази даних тощо)
Вирішення цих завдань повністю забезпечує постачальник хмарного ERP рішення (Microsoft) і вартість цих послуг у повній мірі покривається вартістю ліцензії. Ніяких додаткових платежів немає. У випадку з наземною (on premise) ERP, всі турботи з адміністрування системи лягають на плечі користувача (клієнта).
В іншому відмінностей мало, – процедура впровадження хмарних і наземних ERP однакова: збір вимог і опис дизайну бізнес-процесів, налаштування прототипу, завантаження базових довідників і відкритого сальдо, далі – запуск системи в експлуатацію.
Проте, не дивлячись на очевидні переваги хмарних ERP рішень багато компаній, досі відносяться до них скептично. Основний страх – втрата контролю над бізнесом за рахунок того, що вся інформація про нього буде зберігатися не «поруч» на локальному сервері, а десь далеко. Є переживання, що «в хмарах» інформація може бути недостатньо захищена або ж передана стороннім особам без відома керівництва компанії.
При цьому, якщо порівняти рівень захисту, який надають сучасні центри обробки даних – «датацентри» – (We Live in the Cloud | Microsoft Story Labs), то він не йде ні в яке порівняння з інструментами, які використовує середньостатистична компанія, про що свідчить і невтішна статистика «жертв» падіння локальних серверів через вірусні атаки, технічні збої та інші катаклізми.
Мені таке ставлення до хмарних сервісів сильно нагадує еволюцію сприйняття безготівкових розрахунків, без яких не можна уявити сучасний світ. І хоча історія існування безготівкових розрахунків налічує не одну сотню років, але і сьогодні в деяких регіонах рівень толерантності до них залишається досить низьким і все ще є люди, які вважають за краще готівкові гроші та іхнє збереження заощаджень «під матрацом».
Звичайно, ідеальних рішень не буває, і хмарні ERP системи в тому числі, Microsoft Dynamics 365 Finance /Supply Chain Management, Microsoft Dynamics 365 Business Central мають недоліки, наприклад, обов’язкова наявність надійного інтернет-каналу. Проте, експерти відзначають, що переваги і зручність використання cloud solutions перевершують можливі ризики.
Світ більше ніколи не буде таким, як раніше! Здатність швидко реагувати на виклики та легко вносити зміни в усі сфери діяльності: від організаційної структури та стратегії до бізнес-процесів і комунікацій, відповідно, швидше адаптуватися до нових викликів ринку, це те, що відрізняє лідера ринку від наздоганяючого.
З усіх питань, пов’язаних із реалізацією ERP проектів, звертайтеся, будь ласка, до наших фахівців або залиште заявку на нашому сайті innoware.com
Kateryna Mamonova
Partner at Innoware